Jak przewozić psa w samochodzie za granicę?
Jak przewozić psa w samochodzie za granicę?

Wyjazd z psem za granicę - paszport dla psa

Każdy pies musi zostać zidentyfikowany (elektroniczny czip - transponder) oraz posiadać odpowiednie dokumenty. Niezbędny będzie więc paszport dla psa. Każdy pies posiadać aktualną książeczkę szczepień -przede wszystkim przeciwko wściekliźnie. Właściciel psa powinien również mieć zaświadczenie od weterynarza o aktualnym stanie zdrowia zwierzaka (świadectwo o aktualnym stanie zdrowia zwierzaka).

 

czytaj całość »
Jakie wybrać legowisko dla psa ?
Jakie wybrać legowisko dla psa - jak dobrać odpowiednie posłanie dla psa

Jak odpowiednio dobrać legowisko dla psa?

Legowisko dla psa to nie tylko miejsce gdzie śpi pies. Jest to miejsce odpoczynku pieska po całym dniu zabaw, miejsce gdzie pupil może się zrelaksować i zregenerować po treningu czy długim spacerze.

Wygodne legowisko dla psa jest oczywiście miejscem do spania, ale pełni też bardzo ważną funkcję,  - jest ( powinno być) azylem dla psa, miejscem gdzie czuje się bezpiecznie, jego skrawkiem prywatności. Jest to bardzo ważne by obdarować psa takim poczuciem bezpieczeństwa w postaci własnego miejsca czy azylu. Posłanie dla psa i wyznaczenie mu takiego miejsca jest to szczególnie ważne w początkowej fazie szkolenia szczeniaka, nowego członka rodziny, którym jest czy to rasowy pies z hodowli czy piesek przygarnięty ze schroniska. Tak jak każdy człowiek potrzebuje swojej przestrzeni, miejsca odpoczynku, tak samo pies, który często jest przebodźcowany, potrzebuje swojego posłania.

 

czytaj całość »
Pies dla dziecka – jaką rasę wybrać?
Pies dla dziecka – jaką rasę wybrać?

Pies dla dziecka – jaką rasę wybrać?

Jednym z najpopularniejszych zwierząt jakie goszczą w gospodarstwach domowych jest pies. Zatem określenie ,,pies najlepszy przyjaciel człowieka” czy „czworonożny członek rodziny” nie wzięły się znikąd. Jeśli jesteś rodzicem i zastanawiasz się jaką rasę wybrać odpowiedź znajdziesz właśnie tutaj. Zanim przygarniesz psa ze schroniska czy kupisz rasowego psa musisz uświadomić sobie parę kwestii i odpowiedzieć na ważne pytania.

 

czytaj całość »
Jak zagwarantować swojemu psu komfort podczas spaceru w deszczu?
Jak zagwarantować swojemu psu komfort podczas spaceru w deszcz?

Czy każdy pies potrzebuje ubrania?

Wyobraź sobie, że ktoś zabiera Cię na spacer kiedy jest zimno, mokro, deszcz leje się strumieniami a ty na sobie masz tylko podkoszulek i krótkie spodenki. Chyba niezbyt komfortowo byś się czuł, byłoby Ci zapewne zimno, byłbyś przemoczony co mogłoby się skończyć przeziębieniem czy nawet grypą. Nie wspominając o tym, że nie spędziłbyś miło czasu na spacerze i raczej nie chciałbyś go powtarzać. Dlaczego więc jeśli człowiek odpowiednio ubiera się do warunków pogodowych to z pies nie powinie?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl