Pytania i odpowiedzi

1. Jak dobrać rozmiar ubranka dla psa?

Po pierwsze, należy zmierzyć psa (patrz pytanie 2). Zapisać pomiary, w przypadku przeciwdeszczowych płaszczyków dla psa będą potrzebne trzy pomiary : długość grzbietu, obwód klatki piersiowej psa oraz obwód szyi. W przypadku dresowych bluz dla psa potrzebne będą tylko dwa : długość grzbietu i obwód klatki piersiowej. Po zmierzeniu i zapisaniu wymiarów, należy sprawdzić odpowiednie tabele rozmiarów, które są umieszczone przy każdym opisie produktu i wybrać rozmiar. Nie należy wybierać rozmiarów "na styk". Bluzy powinny mieć trochę luzu by nie krępować swobodnych ruchów psa. W przypadku płaszczyków występuje regulacja, leszcz z długości należy wybrać tak by odzież ochronna dla psa zakrywała cały grzbiet psa.

 

2. Jak prawidłowo zmierzyć psa?

Najlepiej mierzyć psa kiedy jest spokojny i nie rusza się (nie jest pies pobudzony i ruchliwy, ponieważ wymiary mogą być niedokładne ). Przy pomocy centymetra zmierzyć odpowiednie długości i obwody. W przypadków obwodu klatki piersiowej psa i obwodu szyi psa należy do pomiaru dodać 1cm. Długość grzbietu psa należy zmierzyć od szyi do ogona.

 

3. Czy ubrania dla psa można prać w pralce?

Oczywiście, że tak. Nawet należy to robić by zabijać bakterie i zarazki. Każdy nasz produkt ma przyszytą metkę z przepisem prania. Ubranka należy prać na lewej stornie w 40 stopniach, wtedy bluza jak i płaszczyk zachowują swój kształt, kolor, nie mechacą się i nie kurczą. Nie należy jednak odzieży dla psów jak i odzieży dla właścicieli psów suszyć w suszarce.

 

4. Czy można prasować bluzę dresową?

Oczywiście, że tak. Nie należy w przypadku bluz dresowych z nadrukiem prasować ją bezpośrednio po druku.

 

5. Nie znalazłam rozmiaru dla mojego psa - co powinnam / powinienem zrobić. Czy można zamówić uszycie ubranka dla psa?

To jest bardzo indywidualna kwestia. Zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego w takich przypadkach należy z nami się skontaktować, czy to telefonicznie czy mailowo.

 
6. Ile kosztuje uszycie ubrania dla psa?

Każde takie zamówienie wyceniamy indywidualnie. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę przede wszystkim czas spędzony przy szyciu ubranka dla psa, ilość zużytego materiału oraz ilość pracy przy tworzeniu zamówienia (często są to nowe konstrukcje i wykroje).

 

7. Jeśli nie znalazłam odpowiedniego rozmiaru dla mojego psa, czy mogę zamówić szelki dla psa uszyte na miarę?

Oczywiście, że tak. W takim przypadku należy się z nami skontaktować bezpośrednio telefonicznie bądź mailowo.

 
8. Czy można zamówić dłuższą smycz dla psa?

Jest taka możliwość, ale takie zamówienie składa się telefonicznie bądź mailowo. Wtedy my wycenimy o ile będzie droższa smycz ze względu na większe zużycie taśmy.

Oczywiście, że tak. Podobnie jak przy odzieży dla psa, wycena jest indywidualna i należy się z nami skontaktować bezpośrednio.

 
9. Jaki pies potrzebuje ubrania na spacer?

Oczywiście decyzję czy należy ubierać psa na spacer zostawiamy właścicielowi. Aczkolwiek są rasy psów które powinny nosi ubranka praktycznie cały rok, ze względu na ich tendencję to wychładzania się. Jednak pory roku jak jesień czy zima to czas kiedy tak na prawdę każdy pies może nosić ubrania. W szczególności odzież ochronną dla psa, taką jak płaszcze przeciwdeszczowe z ocieplanym polarem by raz chronił sierść przed deszczem a dwa ogrzewał psa podczas spaceru w chłodne dni.

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl