Jak przewozić psa w samochodzie za granicę?
Jak przewozić psa w samochodzie za granicę?

Przewożenie psa w samochodzie - podróżowanie z psem

Wyjazd na wakacje nie oznacza, że Twój pupil musi pozostać w domu, w psim hotelu czy podrzucony do najbliższych na czas Twojego wyjazdu. Możesz go zabrać ze sobą, ale musisz się do tego przygotować.

Ważne jest jakim środkiem transportu będziesz podróżował. Musisz zagwarantować mu jak najwygodniejsze warunki, bo często podróż dla psa jest bardzo stresująca. Jeśli więc podróżować będziesz samochodem zadbaj o pasy samochodowe dla psa, pokrowiec na siedzenia, transporter dla psa, czy torbę transportową.

Wyjazd z psem za granicę - Mikroczip

Każdy pies musi zostać zidentyfikowany (elektroniczny czip - transponder) oraz posiadać odpowiednie dokumenty.

Mikroczip zwany transponderem to nic innego jak maleńki mikroprocesor, który jest wszczepiany pod skórę psa w okolicy czyi lub między łopatkami. Za pomocą mikroczipu można w łatwy sposób zidentyfikować psa. W nim zawarte są takie dane jak np. informacje o właścicielu psa. Koszt wszczepienia mikroczipu to około 70 zł i przeprowadzi go każdy weterynarz. Jest on niezbędny do kolejnej rzeczy bez, której nie możesz podróżować z psem po Europie.

Wakacje z psem za granicę - paszport dla psa

Każdy pies poruszający się między państwami członkowskimi UE musi  posiadać własny paszport. Nie ma więc znaczenia czy przewozisz psa samochodem do Niemiec, Francji czy podróżujesz z psem do Chorwacji. Przepisy są takie same. Dokument ten wystawiany jest na prośbę właściciela przez weterynarza od ręki. Koszt wyrobienia takiego dokumentu to około 100zł. Paszport ten ważny jest na terenie Unii Europejskiej, UK (nie obawiaj się przewóz psa do UK) jak również : Andora, Islandia, Lichtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Szwajcaria, Watykan.

Książeczka szczepień

Każdy pies posiadać aktualną książeczkę szczepień -przede wszystkim przeciwko wściekliźnie. Właściciel psa powinien również mieć zaświadczenie od weterynarza o aktualnym stanie zdrowia zwierzaka (świadectwo o aktualnym stanie zdrowia zwierzaka).
A co z :

 • przewozem psa do UK
 • przewozem psa do Irlandii
 • przewozem psa do Finlandii
 • przewozem psa do Norwegii
 • przewozem psa na Malcie?

To kraje, w których może obowiązywać dodatkowa profilaktyka przeciwko innym chorobom czy pasożytom. W powyżej wymienionych krajach obowiązuje profilaktyka przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis, która powinna zostać przeprowadzona w okresie nie dłuższym niż 120 godzin, ale nie krótszym niż 24 godziny przed datą planowanego wjazdu.

 

        

 

Lot z psem - podróżowanie z psem samolotem

Podróżowanie z psem samolotem jest możliwe. Jeśli akurat wybierasz się na przykład na wakacje z psem do Włoch, Grecji czy Hiszpanii lub będziesz przewoził psa do Holandii, Szwecji czy Szwajcarii samolotem powinieneś pamiętać o paru istotnych rzeczach. Musisz zatroszczyć się o to, by pies posiadał: aktualną książeczkę szczepień (zwłaszcza przeciwko wściekliźnie), zaświadczenie od weterynarza o stanie zdrowia psa (wystawione do 48h przed odlotem).
Pies może podróżować samolotem na trzy sposoby :
 • na pokładzie samolotu w transporterze;
 • w luku bagażowym;
 • osobnym samolotem transportowym (cargo).
Jak przygotować się na podróż z psem? Co zabrać na wakacje z psem?
Oto kilka rzeczy o których musisz pamiętać:
 • pokrowiec do samochodu dla psa - u nas to transporter i pokrowiec w jednym. Niezbędna rzecz jeśli wybierasz się z psem na wakacje samochodem (może stwierdziłeś, że podróż z psem do Chorwacji samochodem czy wyjazd na Węgry z psiakiem to Wasz sposób na tegoroczny urlop). Zagwarantuje bezpieczną i komfortową podróż Tobie i Twojemu psu. Ochroni Twoją tapicerkę a pies w wygodnych warunkach będzie razem z Tobą podróżował samochodem.

  

 

 • torba transportowa dla psa - przyda się podczas długich pieszych wędrówkach dla mały psów. Świetna alternatywa jeśli jesteś typem turysty, który lubi zwiedzać, dużo spacerować a chcesz by Twój mały przyjaciel towarzyszył Ci podczas tego rodzaju czynności, torba sprawdzi się gdy piesek będzie już zmęczony, chcesz zwiedzić miejsca gdzie zwierzęta na smyczy nie mogą przebywać albo boisz się, że w tłumie Twój pupil się zestresuje czy zgubi.

       

 • nerki treningowe - to must have każdego właściciela psa, tutaj możesz przechowywać zarówno ulubione smaczki, czy karmę Twojego psa jak i w przypadku podróży, wszystkie potrzebne dokumenty pupila)

       

 

 • pasy samochodowe dla psa - bez tego nie możesz wyruszyć w podróż z psem samochodem. Nie ważne jaki rodzaj wolisz, ważne żebyś zawsze miał go w swoim pojeździe oraz zawsze zapinał swoje psa. To zadba nie tylko o bezpieczeństwo Twojego psa, ale również Twoje i innych pasażerów

 • podkłady dla psa, chłonne maty dla psa - to rzecz, która przyda się nie tylko dla szczeniaczków, ale dla psów, które stresują się pobytem w obcym miejscu. Często potrzebują czasu by się zaadoptować, a stres odreagowują sikaniem, zaznaczaniem terenu, popuszczaniem. Te maty będą wybawieniem dla każdego właściciela psa

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl